Prodej, servis a půjčovna kompresorů

Volejte: +420 603 704 823

Příslušenství

ELKOM - kompresory - příslušenství

Jste na stránce: ELKOM - kompresory s.r.o. - Prodej, servis, půjčovna a e-shop Příslušenství

ELKOM - kompresory - příslušenství

Kontaktujte nás:

Otevírací doba:

  • Po - Čt: 7:00 - 16:00
  • Pá: 7:00 - 15:00

Zastoupení pro:

Atlas Copco, Atmos, Schneider

Úprava stlačeného vzduchu

Úprava stlačeného vzduchu je velmi důležitou částí výroby a spotřeby stlačeného vzduchu. Veškeré provozy od malých dílenských provozů až po velké průmyslové provozy vyžadují určitou specifikaci úpravy stlačeného vzduchu. Základním předpokladem před vlastní spotřebou stlačeného vzduchu je jeho vysušení od vlhkosti. Tento proces se provádí pomocí kondenzačních respektive pomocí adsorpčních sušičů.

Dalším důležitým prvkem je filtrace vzduchu na požadovanou třídu kvality dle požadavku spotřebiče. Kombinací filtrů dokážeme upravit stlačený vzduch až na požadavky třídy vzduchu určené pro dýchací přístroje.

Neméně důležitým prvkem při úpravě vzduchu je jeho regulace. Stlačený vzduch je možno zregulovat pro celý rozvod nebo pro jednotlivé spotřebiče samostatně.

Dalším požadavkem spotřebičů může být např. přimazávání. Přimazávače dodáváme jak samostatné nebo jako celky tvořící úpravné jednotky (regulátor, filtr a přimazávač).

S vašimi požadavky nás neváhejte kontaktovat, rádi navrhneme řešení na míru dané problematiky.

Pneumatické nářadí

Používáte ve vašem oboru pneumatické nářadí? Pro vás jsme schopni nabídnout kompletní sortiment pneumatického nářadí značek SCHNEIDER, PERMON, BERNER, FÖRCH, RODCRAFT a dalších. Ať se již jedná o ofukovací pistole, točivé nářadí, nářadí určené k oddělování a spojování či nanášení nebo odstraňování materiálu, bourací kladiva nebo další nářadí určené zejména do autoservisů, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme s přesným výběrem pneumatického nářadí dle vašeho užívání.

Pneumatické prvky a automatizace

Námi dodávané pneumatické prvky, mezi které patří např. pohony, jako jsou pneumatické válce, najdou své uplatnění nejčastěji ve výrobních a zpracovatelských provozech.

Další potřebné prvky tvoří ovládací ventily, ať se již jedná o mechanické/ruční či elektromagnetické a pneumatické.  

Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme s výběrem výše uvedených prvků. Dodavateli těchto prvků jsou zejména společnosti Norgren a Stasto.

Hadice a spojovací materiál

Dodáváme hadice určené zejména k přepravě stlačeného vzduchu a to ať již s textilní vložkou nebo PA či PU trubičky. Dle požadavků zákazníka dodáme hadice a trubičky osazené či neosazené. Hadice najdou uplatnění zejména v průmyslu, dílnách, servisech a ve stavebnictví. Rovněž nabízíme tlakové hadice, které vyrábíme v našem servisním středisku. Pokud požadujete jiné typy hadic nebo hadice pro jiné přepravní médium než je stlačený vzduch, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám doporučíme typ a možnosti dodávaných délek.

K námi dodávaným hadicím jsme schopni nabídnout širokou škálu šroubení a rychlospojek různých spojovacích systémů.

NAHORU

ELKOM - kompresory s.r.o. - Prodej, servis a půjčovna kompresorů

Zabýváme se prodejem, servisem a půjčováním kompresorů, pneumatického nářadí či topidel a odvlhčovačů. Provádíme montáže rozvodů a úpravu stlačeného vzduchu. Nabízíme pneumatické prvky, automatizaci i armatury. Vyrábíme tlakové hadice a provádíme měření spotřeby stlačeného vzduchu.

Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®, webové stránky vytvořila Clickmedia