Prodej, servis a půjčovna kompresorů

Volejte: +420 603 704 823

Akce a novinky

ELKOM - kompresory - Prodej, servis, půjčovna a e-shop

Jste na stránce: ELKOM - kompresory s.r.o. - Prodej, servis, půjčovna a e-shop Akce a novinky

ELKOM - kompresory - Prodej, servis, půjčovna a e-shop

Kontaktujte nás:

Otevírací doba:

  • Po - Čt: 7:00 - 16:00
  • Pá: 7:00 - 15:00

Zastoupení pro:

Atlas Copco, Atmos, Schneider

Další kontejnerová kompresorová stanice

Další kontejnerová kompresorová stanice

Výrobu stlačeného vzduchu zajišťuje šroubový kompresor Atlas Copco GA 110 VSD+, který je řízen frekvenčním měničem. Díky frekvenčnímu měniči regulujeme výkon kompresoru dle aktuálních spotřeb stlačeného vzduchu a snižujeme energetickou náročnost provozu výroby a úpravy stlačeného vzduchu.

Úprava stlačeného vzduchu je řešena pomocí cyklonového odlučovače Atlas Copco WSD 250 a adsorbčního sušiče se vstupní a výstupní filtrací Atlas Copco CD 300+, která je vybavena řízením tlakového rosného bodu pro úsporu provozu na regeneraci jednotlivých kolon sušiče.

Filtrace a tlaková nádoba o objemu 5 m3 jsou vybaveny automatickými odvaděči kondenzátu Atlas Copco EWD. Proti zamrznutí kondenzátu u tlakové nádoby je automatický odvaděč vybaven výhřevem. Kondenzát je následně přiveden do separátoru olej-voda Atlas Copco OSC 355.

Rozvody stlačeného vzduchu jsou dodávány v systému Infinity o průměru 80 mm.

Součástí dodávky byla vstupní a výstupní vzduchotechnika, která je řízena řídícím systémem a dalšími čidly a senzory. Vstupní vzduchotechnika se skládá ze vstupní filtrace a nasávacího ventilátoru. V případě, že kompresor se nepoužívá, automaticky dochází k uzavření nasávací žaluzie. Odpadní teplo z kompresoru je dle aktuálních teplot použito pro ohřev kompresorové stanice, případně je odváděno mimo prostor kompresorovny. Dále je instalován ventilátor pro výměnu vzduchu v kompresorové stanici, tento ventilátor je řízen na základě teplot a jeho otáčky jsou řízeny frekvenčním měničem.

 

    NAHORU

    ELKOM - kompresory s.r.o. - Prodej, servis a půjčovna kompresorů

    Zabýváme se prodejem, servisem a půjčováním kompresorů, pneumatického nářadí či topidel a odvlhčovačů. Provádíme montáže rozvodů a úpravu stlačeného vzduchu. Nabízíme pneumatické prvky, automatizaci i armatury. Vyrábíme tlakové hadice a provádíme měření spotřeby stlačeného vzduchu.

    Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®, webové stránky vytvořila Clickmedia