Prodej, servis a půjčovna kompresorů

Volejte: +420 603 704 823

Akce a novinky

ELKOM - kompresory - Prodej, servis, půjčovna a e-shop

Jste na stránce: ELKOM - kompresory s.r.o. - Prodej, servis, půjčovna a e-shop Akce a novinky

ELKOM - kompresory - Prodej, servis, půjčovna a e-shop

Kontaktujte nás:

Otevírací doba:

  • Po - Čt: 7:00 - 16:00
  • Pá: 7:00 - 15:00

Zastoupení pro:

Atlas Copco, Atmos, Schneider

Kontejnerová kompresorová stanice

Kontejnerová kompresorová stanice

Pro našeho dlouholetého zákazníka jsme řešili požadavek na výměnu kompresorové stanice. Současné dva kompresory Schneider AM B 30-10 měly již vysoký náběh motohodin a úprava stlačeného vzduchu již neodpovídala výrobním požadavkům zákazníka, a proto bylo rozhodnuto k celé modernizaci výroby a úpravy stlačeného vzduchu.

Vzhledem k malým rozměrům a špatné tepelné regulaci stávájící kompresorovny bylo nutné najít nové umístění pro kompresory a úpravu stlačeného vzduchu. Z důvodu velikosti kompresoru, další technologie a nedostatečných prostor ve výrobní hale bylo nutno přistoupit na řešení kompresorovny spojením dvou kusů transportních kontejnerů.

Zákazníkův požadavek na kvalitu vzduchu zněl jasně a to, že jejich zařízení jsou velmi citlivé na olej ve stlačeném vzduchu a tudíž se žádný olej ve vzduchu nesmí objevit (třída čistoty vzduchu olejových částic = 1). Z tohoto důvodu se ve spolupráci se společností BEKO TECHNOLOGIES s.r.o. navrhlo řešení, které odpovídá veškerým zákazníkovým požadavkům na kvalitu stlačeného vzduchu.

Výroba stlačeného vzduchu je zajištěna novým šroubovým kompresorem Atlas Copco GA 55 VSD+, který je řízen frekvenčním měničem a záložním kompresorem Schneider AM B 30-10.

Úpravu stlačeného vzduchu vzduchu je řešena velice sofistikovaně a skládá se z filtru Clearpoint M022FWT a kondenzační sušičky Drypoint RA 1500/AC následným krokem je likvidace oleje ze stlačeného vzduchu. Tuto funkci zastávají dvě technologie a tou první je BEKOKAT CC-720 s filtrem Clearpoint M020WWT na vstupu. V případě údržby nebo krizové situace dochází k odpojení BEKOKATu a signálem ovládaný sedlový ventil otevře cestu do kolony s aktivním uhlím Clearpoint L250 VWM. Po odstranění veškerých olejových částic dochází k poslednímu kroku úpravy stlačeného vzduchu a to je vysušení stlačeného vzduchu na tlakový rosný bod -40 °C pomocí adsorpčního sušiče Drypoint AC 485 PDP control se vstupní a výstupní filtrací.

Mimo prostor nové kompresorovny byla umístěna tlaková nádoba o objemu 2 m3.

Z této tlakové nádoby jsme instalovali nové rozvody stlačeného vzduchu, které vedou přes výrobní halu až ke stávajícím rozvodům stlačeného vzduchu. Veškeré rozvody jsou navrženy systémem EQO fluids o průměru 63 mm.

Technologie je následně připravená na zapojení veškerých měřících senzorů.

Věříme, že tato instalace přinese zákazníkovi spolehlivou dodávku stlačeného vzduchu v potřebném množství a v požadované kvalitě. Díky kompresoru s frekvenčním měničem a nestálým odběrům stlačeného vzduchu nastává úspora na vynaložené energii při výrobě stlačeného vzduchu a kvalitní úprava stlačeného vzduchu přinese zákazníkovi vysokou jakost výrobků a nižší náklady na opravy strojů ve výrobě.

 

    NAHORU

    ELKOM - kompresory s.r.o. - Prodej, servis a půjčovna kompresorů

    Zabýváme se prodejem, servisem a půjčováním kompresorů, pneumatického nářadí či topidel a odvlhčovačů. Provádíme montáže rozvodů a úpravu stlačeného vzduchu. Nabízíme pneumatické prvky, automatizaci i armatury. Vyrábíme tlakové hadice a provádíme měření spotřeby stlačeného vzduchu.

    Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®, webové stránky vytvořila Clickmedia